ClickCease

Kampaania: Hoolduskoristuse esimene kuu -50%. Vaata kampaania tingimusi SIIT

Põrandate süvapesu

Seeria I osa: Põrandate puhastus ja hooldus
Kõige tähtsam on teada, millist puhastusvahendit ning seejuures ka tehnikat kasutada, sest asjatundmatu valik võib kaasa tuua pinna kahjustusi või sootuks uue põrandakatte soetamise.

Erinevate materjalide ning nendele vastavate puhastusainete ja tehnikate hindamise juures on võtmefaktoriks pH tase, mis näitab, kas tegemist on aluselise või happelise ainega. Õige pH tasemega puhastusaine valik sõltub põrandakatte tüübist ning pleki iseloomust.
Vaipkatete puhastus
Oluline on arvesse võtta, millist tüüpi kiudu on vaibas kasutatud ning millise plekiga on tegu, samuti mängib rolli vaiba vanus. Kõige lihtsam on vaipa puhastada tolmuimejaga kasutades kuivmeetodit, kuid kui tegemist on plekiga, siis tuleb kasutada teisi meetodeid.

Värske plekk vaibal – lihtsad soovitused vaipkatte puhastamiseks:
* Alustada pleki eemaldamist nii pea kui võimalik, tupsutades seda puhta väheniiske lapiga
* Puhastamisliigutusi tuleb teha pleki servast sissepoole, et vältida mustuse laiali ajamist
* Vältida liigset hõõrumist
Kui tegemist ei ole enam värske plekiga, tuleb kasutada täiendavalt puhastusvahendit. Tavapärase sünteetilise kiu puhul soovitame pleki eemaldamiseks kasutada lahuseid, mille pH tase on aluseline, pisut alla või üle 10.

Avalikes ning tihedalt läbikäidavates kohtades nagu näiteks restoran, kus mustus võib olla sügavam, tuleks kasutada aluselisemat vahendit, orienteeruvalt pH tasemega 12.

PS! Oluline on veenduda selles, kuidas puhastusaine konkreetsele vaibale reageerib. Selleks soovitame eelnevalt toimet katsetada vähemärgataval kohal.

Juhul, kui vaip on üldiselt tuhmunud või käsitsi puhastamine ei anna enam soovitud tulemust, siis tasub kaaluda profitehnikaga teostatavat vaipkatte süvapesu.
PVC ja linoleumi puhastus
PVC või linoleum on tuntud kui lihtsasti hooldatavad põrandakatte materjalid. Tavapäraselt levinud puhastusained, mida müüakse valdavalt jaekaubanduses, on pigem agressiivsema loomuga ja nende kasutamisel võib kaduda pindade läige.

Lähenedes ohutult ja efektiivselt, tuleks esmalt eemaldada lahtine tolm ja praht, kasutades selleks pehmet niisket lappi või tolmuimejat. See aitab vältida pindade kriimustamise, milles tavapäraselt lasub süü väljast toodud mustusel (näiteks liivaterad).
Igapäevaseks hoolduseks soovitame kasutada väheniisket mikrofiibrist moppi ja neutraalset puhastusainet.

Kui igapäevase hooldusega enam soovitud tulemust ei saavuta, siis tasub kaaluda põranda süvapesu ja vahatamise teostamist.

Puhastusteenused Tallinnas

Teemad, mis võivad veel huvi pakkuda
Previous
Next