fbpx

Vaipade puhastus

Regulaarse koristuse käigus puhastatakse vaipkatteid reeglina vaid tolmuimejaga, mistõttu ei suudeta sügaval vaiba kiududesse kogunenud mustust kätte saada. Seetõttu oleks soovitatav aegajalt tellida vaipkatete keemiline puhastus.

Saada päring

Vaipade puhastus

Vaipade puhastus?

Kui tavapäraste vaipade puhul on võimalus neid alati ka ise keemilisse puhastusse transportida, siis statsionaarselt paigaldatud vaipkatete puhul valikud sisuliselt puuduvad. Sellisel juhul tuleb vaipkatte süvapesu läbi viia seal, kus asub vaipkate.
Suure osa meie klientuurist moodustavad büroohooned ja teised käidavad kohad, kus inimesed võivad vaibale sattuda ka välisjalatsites. Samas suudavad väikesed lapsed ja lemmikloomad üles näidata ülimat nutikust vaipkatete määrimisel. Sõltuvalt pleki koostisest on võimalik seda tihti koduste vahenditega omal käel eemaldada, kuid varem või hiljem hakkab selline amatöörlik lähenemine siiski välja paistma.

Kui sageli teenust tellida?

Arvestada tuleb aga sellega, et varem või hiljem vajab keemilist puhastust igasugune vaipkate.
Vaiba kiududesse ladestuvad alati lisaks mustusele ja tolmule ka mikroorganismid ning tavalise tolmuimejaga neid sealt kätte ei saa. Nagu enamike tõsisemate puhastustööde puhul, on mõistlik ka vaipkatteid põhjalikumalt puhastada korral või paaril aastas.
Vaipkatete puhastamine tuleks ajastada nii, et eelneval tolmusel või porisel perioodi vaibale toodud mustus ei jõuaks liialt vaiba kiududesse ladestuda. Seega tasub vaipa puhastada suve või talve algul. Regulaarne vaipade puhastus aitab vaipkatet märksa kauem värskemana hoida.

Vaipade puhastus

Kuidas teenust osutame?

Vaipkatete keemilise puhastuse käigus eemaldame mustuse, mida tavalise tolmuimejaga kätte ei saa.
Näiteks sünteetilistele vaipadele kanname tekstiilihooldusmasinaga pesuaine ning töötleme vaipkatet seejärel spetsiaalse hooldusmasinaga. Lõpuks loputame ja eemaldame pesuaine koos lahtihaakunud mustusega vaibalt tekstiilipesuri abil ning laseme vaibal kuivada.

Lisaks jätavad professionaalselt hooldatud põrandakatted ettevõttest hea üldmulje ning selles keskkonnas on meeldiv töötada. Pöörduge meie poole ka siis kui Teil on soovi saada põhjalikumat lisainfot või vastuseid tekkinud küsimustele.

Oluline teada:

Just vaipadele, aga ka pehmele mööblile tekkinud plekkide puhul, mis vähemalt nende tekkehetkel tunduvad katastroofiliste tagajärgedega olevat, haaratakse liiga tihti erineva kodukeemia järele, mis vale kasutamise tagajärjel võivad sootuks vaiba ära rikkuda.

Tellige vaipade puhastus ekspertidelt või lugege meie blogist, kuidas toimida: Põrandate puhastus ja hooldus – 1. osa.