Vaipade puhastus


Vaipade puhastus ja vaipkatete keemiline puhastus on paratamatu sõltumata sellest, millised on vaiba kasutuseesmärgid. Loomulikult peab juba vaipkatet valides silmas pidama seda, kas vaibal käiakse ka välisjalatsitega ning kas vaibal liiguvad igapäevaselt ka lapsed või lemmikloomad.


Saada päring

Vaipade puhastus


Kui tavapäraste vaipade puhul on võimalus neid alati ka ise keemilisse puhastusse transportida, siis statsionaarselt paigaldatud vaipkatete puhul valikud sisuliselt puuduvad. Sellisel juhul tuleb vaipkatte süvapesu läbi viia seal, kus asub vaipkate.

Suure osa meie klientuurist moodustavad büroohooned ja teised käidavad kohad, kus inimesed võivad vaibale sattuda ka välisjalatsites. Samas suudavad väikesed lapsed ja lemmikloomad üles näidata ülimat nutikust vaipkatete määrimisel. Sõltuvalt pleki koostisest on võimalik seda tihti koduste vahenditega omal käel eemaldada, kuid varem või hiljem hakkab selline amatöörlik lähenemine siiski välja paistma.


Kui sageli teenust tellida?


Arvestada tuleb aga sellega, et varem või hiljem vajab keemilist puhastust igasugune vaipkate.

Vaiba kiududesse ladestuvad alati lisaks mustusele ja tolmule ka mikroorganismid ning tavalise tolmuimejaga neid sealt kätte ei saa. Nagu enamike tõsisemate puhastustööde puhul, on mõistlik ka vaipkatteid põhjalikumalt puhastada korral või paaril aastas.

Vaipade puhastamise aeg tuleks valida nii, et eelneval tolmusel või porisel perioodi vaibale toodud mustus ei jõuaks liialt vaiba kiududesse ladestuda. Seega tasub vaipa puhastada suve või talve algul. Regulaarne vaipade puhastus aitab vaipkatet märksa kauem värskemana hoida.


Kuidas teenust osutame?


Vaipkatete keemilise puhastuse käigus eemaldame mustuse, mida tavalise tolmuimejaga kätte ei saa.

Näiteks sünteetilistele vaipadele kanname tekstiilihooldusmasinaga pesuaine ning töötleme vaipkatet seejärel spetsiaalse hooldusmasinaga. Lõpuks eemaldame pesuaine koos lahtihaakunud mustusega vaibalt tekstiilipesuri abil ja laseme vaibal kuivada.


Oluline teada:


Just vaipadele, aga ka pehmele mööblile tekkinud plekkide puhul, mis vähemalt nende tekkehetkel tunduvad katastroofiliste tagajärgedega olevat, haaratakse liiga tihti erineva kodukeemia järele. Lahendus pole tihti üldse nii keeruline. Sellistel puhkudel võiks jätta erineva kodukeemia — nõudepesuvahendi, pesuvalgendi, torusiili või ka supermarketites müüdavad vaibapuhastusvahendid kappi.

Tellige vaipade puhastus ekspertidelt või lugeda meie blogist, kuidas toimida: Põrandate puhastus ja hooldus – 1. osa.


Vajate koristusteenust? Helistage meile!

(+372) 5836 0116

Meie koristusfirma meeskonnale on ülimalt oluline puhastusalaselt teenindada kõiki oma kliente igapäevase pühendumuse ja hoolitsusega.

Saada päring