Akende pesu


Akende pesu teenus sisaldab klaaspinna, aknaraami, raamivahede ja aknalaua puhastamist professionaalsete puhastusvahendite ja abivahenditega. Parima tulemuse garanteerib see, kui pesija on pestavale aknapinnale võimalikult lähedal.


Saada päring

Akende pesu - kellele?


Puhastusfirmalt akende pesu teenust tellida on mõistlik eelkõige suurte klaasfassaadidega hoonete puhul, kus tihti pole avatavaid aknaid või on need nii väikesed, et akendele ei pääse ilma spetsiaalsete abivahenditeta ligi. Meie teenust tellivad enamasti büroohoonete või suurte kortermajade haldurid, aga loomulikult ka eramajade omanikud, kes soovivad suurepärast tulemust.

Kodukasutajatele mõeldud vahendid sobivad hästi akna puhastamiseks seest poolt, kuid ei taga nii head tulemust välispindadel. Loe klaaspindade pesu kohta ka meie blogist (Akende pesemine aitab elektriarvetelt kokku hoida!).


Kui sageli teenust tellida?


Enamasti tellitakse akende pesu kuni paaril korral aastas, sügisel või kevadel, kuid erinevaid tegureid, millest akende pesemise sagedus sõltub, on tegelikult mitmeid. Näiteks sõidutee lähedus, vaiku või õietolmu eritavad puud, linnud vms. Pesemata akna läbipaistvus võib väheneda isegi kuni 40%, mis omakorda tähendab suuremaid elektriarveid. Regulaarne akende pesemine pikendab ka Teie akende eluiga.

Reeglina küsitakse meilt akende pesu siis, kui akendele on raske ligi pääseda või klaaspinnad on keskmisest suuremad. Tegelikult on professionaalne puhastusteenus abiks igasuguste akende puhul, sest spetsiaalsed töövahendid ja töövõtted tagavad parema lõpptulemuse ning aitavad vältida püsivate kahjustuste tekkimist klaaspinnale.


Sõltuvalt hoone eripäradest kasutame järgmisi abivahendeid:


  • Akende pesu redelilt – tõhus ja lihtne viis akende pesemiseks kuni teise korruse kõrgusel.
  • Akende pesemine tõstukilt – sobib enamike Eestis asuvate hoonete akende pesemiseks, kuid miinuseks on ruum, mida tõstuk oma tööks vajab. Tihti tuleb tõstuki kasutamiseks sulgeda ka liiklus, mis omakorda tähendab täiendavaid kulusid.
  • Filtreeritud veega teleskoopvars – meetod sobib pigem vähemmäärdunud akende pesemiseks kuni viienda korruse kõrguseni.
  • Alpinisti meetod – parim võimalus keeruliste asukohtadega akende ning kõrghoonete akende pesemiseks. Meetodi miinuseks on keskmisest kõrgem hind.

Oluline teada:


Hinnapakkumise koostamisel võtame aluseks pestavate akende pinna ruutmeetrites, akende mustusastme, vajaduse erinevate abivahendite järele ning töö keerukuse. Näiteks vajadus akende lahtimonteerimise või eest tõstmise järele tähendab üldiselt märkimisväärselt suurt täiendavat ajakulu.

Alati on võimalik akende pesemine lisada meie poolt pakutavasse koristusteenuse täispaketti, sel juhul jälgime akende olukorda ja vajadust neid pesta ise.


Vajate koristusteenust? Helistage meile!

(+372) 5836 0116

Meie koristusfirma meeskonnale on ülimalt oluline puhastusalaselt teenindada kõiki oma kliente igapäevase pühendumuse ja hoolitsusega.

Saada päring