fbpx

Akende pesu

Akende pesu teenus sisaldab klaaspinna, aknaraami, raamivahede ja aknalaua puhastamist professionaalsete puhastusvahendite ja abivahenditega. Parima tulemuse garanteerib see, kui pesija on pestavale aknapinnale võimalikult lähedal.

Saada päring

Akende pesu

Akende pesu – kellele?

Puhastusfirmalt akende pesu teenust tellida on võimalik erineva keerukuse astmega akende puhul. Nii suurte klaasfassaadidega hoonete puhul, kus tihti pole avatavaid aknaid või väiksemate akende puhul, kus akendele ei pääse ilma spetsiaalsete abivahenditeta ligi.

Meie teenust tellivad nii büroohoonete ja suurte kortermajade haldurid, aga loomulikult ka äripindade ja eramajade omanikud, kes soovivad suurepärast tulemust.
Aknaid on võimalik pesta ka kodukasutajatele mõeldud vahenditega, kuid need reeglina sobivad hästi akna puhastamiseks seest poolt, kuid ei taga nii head tulemust välispindadel. Siinkohal soovitame siiski selle töö jätta professionaalidele.

Kui sageli teenust tellida?

Enamasti tellitakse akende pesu kuni paaril korral aastas, sügisel või kevadel, kuid erinevaid tegureid, millest akende pesemise sagedus sõltub, on tegelikult mitmeid. Näiteks sõidutee lähedus, vaiku või õietolmu eritavad puud, linnud vms. Pesemata akna läbipaistvus võib väheneda isegi kuni 40%, mis omakorda tähendab suuremaid elektriarveid. Regulaarne akende pesemine pikendab ka Teie akende eluiga.
Reeglina küsitakse meilt akende pesu siis, kui akendele on raske ligi pääseda või klaaspinnad on keskmisest suuremad.

Tegelikult on professionaalne puhastusteenus abiks igasuguste akende puhul, sest spetsiaalsed töövahendid ja töövõtted tagavad parema lõpptulemuse ning aitavad vältida püsivate kahjustuste tekkimist klaaspinnale.

Akende pesu alpinist

Sõltuvalt hoone eripäradest kasutame järgmisi abivahendeid:

  • Akende pesu redelilt – tõhus ja lihtne viis akende pesemiseks kuni teise korruse kõrgusel.
  • Akende pesemine tõstukilt – sobib enamike Eestis asuvate hoonete akende pesemiseks, kuid miinuseks on ruum, mida tõstuk oma tööks vajab. Tihti tuleb tõstuki kasutamiseks sulgeda ka liiklus, mis omakorda tähendab täiendavaid kulusid.
  • Filtreeritud veega teleskoopvars – meetod sobib pigem vähemmäärdunud akende pesemiseks kuni viienda korruse kõrguseni.
  • Alpinisti meetod – parim võimalus keeruliste asukohtadega akende ning kõrghoonete akende pesemiseks. Meetodi miinuseks on keskmisest kõrgem hind.

Oluline teada:

Hinnapakkumise koostamisel võtame aluseks pestavate akende pinna ruutmeetrites, akende mustusastme, vajaduse erinevate abivahendite järele ning töö keerukuse. Näiteks vajadus akende lahtimonteerimise või eest tõstmise järele tähendab üldiselt märkimisväärselt suurt täiendavat ajakulu.
Alati on võimalik akende pesemine lisada meie poolt pakutavasse koristusteenuse täispaketti, sel juhul jälgime ise akende olukorda ja nedne pesu vajadust.