fbpx

Põrandate süvapesu

Hooldame ja puhastame erinevaid põrandakatteid.  Põranda regulaarne hooldamine õigete meetoditega aitab tagada nende pikaealisuse ja värske ilme. Loe järgnevalt, kuidas teostame erinevat tüüpi põrandate süvapesu ja hooldust.

Saada päring

Põrandate süvapesu ja vahatamine

Põrandate süvapesu meetod

Jah, kulunud väljend on, et usalda spetsialisti, kuid põrandakatet on raske rikkuda sihipärase kasutamise ja hooldamise tulemusena, see rikutakse ikka puuduliku põranda puhastamise või hoolduse käigus. Nagu nõudepesuvahend on mõeldud eelkõige nõude puhastamiseks ning aknapesuvahend akende jaoks, on ka põrandate hooldamiseks spetsiaalsed vahendid ja töövõtted.

Mida teevad meie spetsialistid?

Järgime suuniseid, mida on andnud põrandakatete tootjad, sest iga materjali puhul annab tootja täpse instruktsiooni puhastus- ja hooldustöödeks, mille järgimisel on põranda eluiga võimalikult pikk. Vale hooldus tingib põrandakattele halvemal juhul jäädavad kahjustused, paremal juhul piirdub kahju sellega, et valesti puhastatud koht tõmbab tulevikus lihtsalt rohkem mustust ligi.

Millistele põrandatele süvapesu teostame?

PVC süvapesu ja vahatamine

PVC, linoleum või muu plastik, looduslik põrand

Põrandate süvapesu ja vahatamine on üks neist võimalikest põrandahooldustegevustest, mille puhul tekib ahvatlus raha kokku hoida ning vähemalt korra, kui mitte kaks, põranda vahatamine vahele jätta. Tõesti, esimesel korral ei paista see eriti välja. Teisel korral juba paistab ja kolmandal korral karjub põrand juba vahatamise järele.

Põrandate vahatamata jätmine jätab põrandakatte ilma igasuguse kaitseta ning mustuse ja väliskeskkonnast toodud liivaterakeste abil tekib kahjustus, mida eemaldada enam ei saa, eelkõige hakkavad silma torkama käigurajad.

Hooldusarveid võrreldes saame väita, et regulaarne põrandate vahatamine tagab väiksemad kulutused kui vahatamist korduvalt edasi lükates ja sellelt kokku hoides.
Põrandate vahatamine tekitab poorsetele põrandatele kaitsekihi, mis takistab jalanõudega sissetoodud mustuse põrandapinda imbumist. Pärast vahatamist kulub igapäevastele puhastustöödele oluliselt vähem aega, nii vähenevad ka töödega kaasnevad kulud. Vastavalt põrandapinnale ja kliendi soovidele saame kasutada matti või läikivat vaha. Vahatame nii PVC kui linoleumpõrandaid.

Kivipõrandate süvapesu ja küllastamine

Kivipõrandate esmaseks puhastusviisiks on põrandate süvapesu. Eemaldame masinpesumeetodil põrandakatte pinnal oleva vana kaitsekihi ja peseme välja pinnapooridesse sisse imbunud mustuse. Samuti puhastame vajadusel ka vuugivahed. Seejärel eemaldame veeimuri abil masinpesust jäänud vee mustusejäägid ning kuivatame põranda. Mõistlik oleks lisaks sellele läbi viia ka küllastamisprotsess. See kujutab endast õhukese küllastusaine kihi kandmist põrandakattele.

Kivipõranda süvapesu

llastamisprotsess on oluline just regulaarse koristuse seisukohalt, kuna mustus ei imbu põrandapooridesse, muutub regulaarne koristus tunduvalt lihtsamaks.

Kivipõranda küllastusaine erineb linoleumi ja PVC-põranda puhul kasutatavast vahast. Kivipõranda “immutamine” küllastusainega ei muuda põranda visuaalset välimust, kuid ei lase mustusel nii kergesti kinnituda ja muudab põranda lihtsamalt hooldatavaks. Küllastatakse ka vuuke, et vältida mustuse kinnitumist. Samuti on võimalik lisada kaitsekiht ka suure koormusega betoonpõrandatele, et pikendada nende eluiga ja hoida neid kauem puhtana.

Parketi õlitamine

Parketi hooldusõlitamine

Sarnaselt teiste põrandate süvapesule puhastatakse ka naturaalset puitpõrandat põrandahooldusmasina abil, kuid selleks kasutatakse spetsiaalset väheabrasiivset pesuketast koos puitpõrandatele mõeldud pesuvahendiga. Puhastuse järel lastakse põrandal kuivada ning kaetakse selle pind spetsiaalse hooldusõliga ja töödeldakse pinda uuesti põrandahooldusmasinaga, lõpuks üleliigne õlikiht eemaldatakse ning põrand poleeritakse.
Erinevalt paljudest teistest põrandakatetest, muudab igakordne puitpõranda hooldusõlitamine seda aina vastupidavamaks.

Erinevalt lakkimisest ei tekita õli põrandale lisakihti, vaid imendub pooridesse, mis omakorda muudab põranda aina enam kulumis- ja määrdumiskindlaks.

Just puitpõrandate hoolduse lõpptulemus on tuntavalt erinev puhastamiseelsest olukorrast — põrand näeb välja justkui uus ja nii mõnigi meie klient on nentinud, et pärast puitpõranda puhastamist tahaks kogu ruumis uue remondi teha. Seinad, mille viimistlus tundus enne puhastusprotsessi täitsa okei, näevad puhta põranda taustal välja väsinud ja hallid!

Tavakasutaja jääb tihti hätta

Tavalise põranda moppamise tulemusena ei saavuta tihti vajalikku puhtuseastet, kuna  meetod ei võimalda ligi pääseda pinna pooridesse, mistõttu vajavad põrandakatted lisaks regulaarsele hooldusele ka perioodilist põrandate süvapesu ehk masinpesu.

Vastavalt katte tüübile on võimalik teostada ka kaitsetöötlust, mille eesmärgiks on põrandapinna pooride täitmine kaitsva kihiga. Soovitame põrandate süvapesu ja vahatamist tellida puhastusfirmalt vastavalt käidavuse koormusele või vähemalt kaks korda aastas.