fbpx

Pehme mööbli puhastus

Just pehme mööbel näitab erinevaid plekke ja ka tavapärasest kasutamisest tingitud määrdumist eriti hästi välja. Enamasti pole võimalik mööbli kattematerjali karkassilt eemaldada ja näiteks pesumasinas pesta. Jaekaubanduses müüdavad puhastusvahendid aga ei taga alati mööbli puhastamisel kvaliteetset tulemust ja seeläbi mööbli pikka eluiga.

Saada päring

Pehme mööbli puhastus

Pehme mööbli puhastus – kellele?

Regulaarne pehme mööbli puhastus on harjumuspärane eelkõige meie äriklientidele, kes sõltuvalt kasutusintensiivsusest puhastavad regulaarselt oma kontori pehmet mööblit korral või paaril aastas. Sama kehtib tegelikult ka kodukasutajate puhul — puhastuse sageduse määravad tihti lapsed ja lemmikloomad.

Oluline on teada, et õigete meetodite puhul on enamik pehmele mööblile tekkinud plekke eemaldatavad ja kasutamisest tingitud määrdumise korral on võimalik pehmele mööblile profivahendite abil korduvalt uue elu anda. Regulaarne puhastamine aitab vältida tolmulesta teket pehmesse mööblisse, mis omakorda vähendab terviseriske. Eraklientide puhul on meie peamiseks tööks diivanipuhastus, äriklientide puhul kontoritoolide puhastus.

Kui sageli teenust tellida?

Nagu teistegi spetsiifilisemate puhastusteenuste puhul, on pehmet mööblit üldiselt mõistlik puhastada ühel korral aastas ja seda aastaaegadest tulenevalt, siis kui mööblile on sattunud kõige rohkem mustust. Eriti näiteks büroohoonete pehme mööbli puhul, millel istutakse tihti ka üleriietega.

Pehme mööbli puhastuse korral tasub silmas pidada ka asjaolu, et pärast puhastusprotsessi vajab see halvimal juhul kuni 24-tunnist kuivamisaega sõltuvalt tekstiili eripärast, struktuurist ning ruumi ventilatsioonist. Proovides ise puhastada võib igasugu kemikaalide abil mustus veelgi sügavamale kangasse sattuda ning omakorda kiiremini uut mustust ligi tõmbama hakata. Liiga kiiresti saabub sel moel mööblit hooldades hetk, mil professionaalne pehme mööbli puhastus ei pruugi enam aidata.

Diivanipuhastus

Kuidas teenust osutame?

Puhastame tekstiilist diivaneid, tugitoole, kontoritoole, tumbasid ja teisi puhastatavaid tekstiilist mööbliesemeid.

Tekstiilpindade puhastamiseks kasutame spetsiaalset tekstiilihooldusmasinat, mille abil leotame kõigepealt mustuse kanga küljest lahti. Seejärel toimub kanga mehaaniline harjamine ja lõpuks kanga loputamine.

Seejärel vajab mööbliese aega kuivamiseks, sõltuvalt ruumi ventilatsioonist 12-24 tundi.

Oluline teada

Just pehmele mööblile sattunud plekkide osas ei tasuks pead kaotada ning ise olukorda hullemaks muuta. Üldiselt on oluline plekk eemaldada võimalikult kiiresti. Kuni aga professionaali appi ootad tuleks ka ise tegutseda võimalikult vähe kahju tekitades:

  • Plekki tuleb ettevaatlikult tupsutada lappi kergelt keerates.
  • Suuremate plekkide puhul tuleb alati liikuda puhtamast osast mustema poole, vastasel juhul ajad mustuse rohkem laiali.
  • Lõpuks tuleb puhastatud kohta alati kuivatada kuiva puhta fiiberlapiga või ebemevaba paberiga.