ClickCease

Kampaania: Hoolduskoristuse esimene kuu -50%. Vaata kampaania tingimusi SIIT

Pehme mööbli puhastus

Appi! Plekk pehmel mööblil, kust otsast sellele läheneda?
Eriti kodudes, kus veedavad igapäevaselt aega ka lapsed ja lemmikloomad, on pehme mööbli määrdumine igapäevateemaks.

Kas tõesti on ainuvõimalikuks lahenduseks osta uus diivan siis, kui lapsed suureks kasvavad või leiab mooduseid, kuidas ka raskemini eemaldatavast mustusest põhjustatud püsivaid kahjustusi pehmest mööblist eemal hoida?
Milline kangas valida?
Kui soovid, et diivani kangas peaks võimalikult kaua vastu, tuleb valida tugevama kulumisastmega kangas. Tugevust ja vastupidavust näitab kanga puhul ühik Matrindale —see mõõdab kanga vastupidavust hõõrdumisele.

Testimiseks kasutatakse spetsiaalset masinat, mis hõõrub kangast ringliigutustega, kuni selle kiud purunevad. Kodustes tingimustes kasutamiseks võiks Matrindale olla vähemalt 25 000. Lisaks tuleb arvestada ka kodus valitseva olukorraga, kui on koduloomi või väikesed lapsed, siis ei tasu valida heledat katteriiet, kuna sellelt paistab silma iga pisemgi mustus.
Jaekaubanduses müüdavate kemikaalidega tasuks olla eriti ettevaatlik isegi siis, kui see on tooteetiketil oleva info järgi puhastatavale pinnale sobiv.

Lisaks tasuks arvestada, et nõudepesuvahend on eelkõige mõeldud nõude puhastamiseks ja aknapuhastusvahend akende tarbeks. Universaalsed puhastusvahendid ei sobi sageli mitte millegi puhastamiseks.

Eelkõige avaldub vale vahendi kasutamine kanga kuivamise järel tekkinud laikude näol. Laigud omakorda seovad endasse aga veelgi rohkem mustust ja tolmu ning nendest kohtadest määrdub mööbel tulevikus veelgi kiiremini.

Pleki eemaldamiseks tuleb kasutada spetsiaalset vahendit või õrna seebivett, kindlasti mitte valgendit, mille tekitatud laike enam eemaldada ei saa. Määrdunud kohta ei tohi teha liiga märjaks ega liiga intensiivselt hõõruda. Samuti minnakse tihti plekkide kallale abrasiivse svammiga, mis võib kahjustada diivani katet.
Mida teevad profid teisiti?
Professionaalse puhastaja eelised on ilmselt üsna etteaimatavad — kogemus, koolitus ning tööks vajalikud spetsiifilised puhastusvahendid ja tööriistad.

Spetsiaalne tekstiilihooldusmasin võimaldab mustust eemaldada ka sügavamalt kangakiudude vahelt, sest kanga puhastamise järel on selle edasise puhtuse huvides oluline võimalikult palju mustust ja puhastusainet mööblist kätte saada. Seda saab teha ainult spetsiaalse seadmega, millel on tekstiili loputusfunktsioon.
Profiseadmete üheks oluliseks eeliseks on ka võime eemaldada pehmest mööblist tolmulestad. Neid leidub põhimõtteliselt igas kodus ning need toituvad meie surnud naharakkudest. Enamasti leidub tolmulestasid näiteks pehmes mööblis, vaipades, madratsites.

Vältimaks tolmulestade väljaheidetest põhjustatud allergiat on kõige kindlam viis nendest vabaneda. Kasutades eritehnikat on võimalik lahti saada mustusest ja tolmulestadest ka sügaval tekstiilkiududes.

Oluline on jälgida pleki töötlemisel kindlaid võtteid: *Plekki tuleb ettevaatlikult tupsutada lappi kergelt keerates. *Suuremate plekkide puhul tuleb alati liikuda puhtamast osast mustema poole, mitte vastupidi, sest muidu ajad mustuse rohkem laiali. *Lõpus tuleb puhastatud kohta alati kuivatada kuiva puhta fiiberlapiga või ebemevaba paberiga.
Kui tihti peaks mööblit puhastama?
Hoolikas ja regulaarne puhastamine annab diivanikangale kindlasti pikema eluea, puhastamise sagedus sõltub peamiselt juba eelpool mainitud teguritest, mis puudutavad mööbli kasutamise intensiivsust.

Oluline on eemaldada plekid võimalikult kiiresti. Isegi, kui soovid hiljem lasta plekki eemaldada professionaalil, tuleks tegutseda kohe.
Suur abi on juba sellest, kui ettevaatlikult niiske ja kuiva lapiga pleki mõju vähendada, nii ei jõua plekk kangasse sööbida. Kui pleki eemaldamise viib lõpule professionaal, saab ka ülejäänud mööblikangas hooldatud.

Mööbli puhastamise käigus loputatakse kangast välja nii mustus kui ainelahus, mis tähendab, et mööbel jääb pärast puhastamist niiskeks. Enne kasutamist peaks laskma mööblil rahulikult kuivada ja kuivamisajaks on sõltuvalt ruumi ventilatsioonist 12-24 tundi.

Selle aja jooksul ei tohiks mööblit sihipäraselt kasutada ja tuleks piirduda varasemast tunduvalt puhtama diivani imetlemisega distantsilt.

Puhastusteenused Tallinnas

Teemad, mis võivad veel huvi pakkuda
Previous
Next