ClickCease

Kampaania: Hoolduskoristuse esimene kuu -50%. Vaata kampaania tingimusi SIIT

Kontori koristus Tallinnas

Kontori koristus – kuidas hooldada kontorit?
Kontorite koristus ja hooldamine peaks olema regulaarne protsess igas endast ja enda töötajatest hoolivas ettevõttes.

Hooldatud ja puhtad ruumid tagavad ettevõtte meeldiva üldmulje töötajatele, klientidele ning külalistele, lisaks aitavad puhtad ruumid luua ohutu ning tervisliku töökeskkonna.
Kontorite koristus
Paraku kipub mustus varem või hiljem tekkima inimestest sõltuvatest ja sõltumatutest teguritest. Selle probleemi lahenduseks on regulaarne koristusteenus. Tuleb otsustada, kas hakata hooldama tööruume ise või palgata selleks professionaalne puhastusfirma.

Koristades ruume omal jõul, tuleb arvestada erinevate asjaoludega. Toome välja mõned olulisemad soovitused, mida silmas pidada. Esmalt tuleb paika panna koristusplaan, mida, kuidas ja kui sageli koristada. Kontori koristus ja selle sagedus võib sõltuda mitmetest asjaoludest: ruumi funktsionaalsusest, kasutuskoormusest, töötajate arvust, suurusest, asukohast ja muudest teguritest.
Sageli põhjustab kõige rohkem haigusjuhtumeid ebahügieenilisus ja tolm. Tolmu ja mustust tuleb eemaldada pealispindadelt hoolikalt ja võimalikult sageli. Kindla perioodi tagant tuleb puhastada ülemised pinnad: kapipealsed, riiulite pealsed, lambipealsed. Sinna koguneb aja jooksul tolmukiht ning õhu liikumisega ringleb tolm ruumis ringi ja langeb tagasi pindadadele.

Tolmu ja kergema mustuse eemaldamiseks on mõistlik kasutada mikrokiudlappe kuivalt või väheniiskelt. Selle lapi eripära seisneb selles, et see puhastab enamjaolt efektiivselt ilma puhastusaineta. Lapil on peenikesed ja karedad kiud, mis tõmbavad pinnalt mustuse lahti ja koguvad selle kiudude vahele.

Parema kontori koristus tulemuse saab kasutades professionaalseid puhastusvahendeid, mis on spetsiaalselt kindla pinna jaoks välja töötatud. Jaekaubanduses leiduvate puhastuskemikaalide miinuseks on liigne agressiivsus ning kuivamisel võivad ilmuda puhastusainest tekkinud laigud.
Koristusmeetodid
Kontorite koristus peab hõlmama erinevate pindade puhastamist: kirjutuslauad, klaaspinnad, arvuti ekraanid, köögipinnad, sanitaarpinnad jne. Lisaks õigele puhastusaine kasutamisele on siinkohal väga oluline kasutada erinevate pindade jaoks kindlaid lappe.

Kõige lihtsam viis on kasutada nn. neljavärvi lapisüsteemi. Igat värvilappi tuleb kasutada kindlate pindade puhastamisel, näiteks: sinine sobib üldpindade puhastamiseks, kollane köögi puhastuseks, roheline vannitoa puhastuseks ja punane ainult WC-poti puhastuseks.

Sellest ka tulenevalt on ebahügieeniline ja tervisele ohtlik sama lapiga puhastada näiteks WC-potti ja seejärel köögilauda. Kontorites on esmasteks töövahenditeks üldiselt arvutid, mis kipuvad tolmu koguma ja määrduma. Arvuti- ja teleriekraanidelt saab väga edukalt tolmu eemaldada kuiva mikrokiudlapiga.
Suurem osa mustusest satub ruumidesse jalgadega. Seetõttu tuleb paigaldada ukse juurde porimati-süsteem, mis takistab pori, liivaterade ja tolmu sattumist siseruumidesse. Efektiivne mattide kasutus pikendab põrandate eluiga, hoiab rohkem puhtust ja vähendab hoolduskulusid.

Põrandate puhastuse puhul on soovitav juhinduda konkreetse põrandatüübi hooldusjuhendist, kuid üldine reegel näeb ette, et esmalt tuleb kuivmeetodil eemaldada lahtine mustus, et vältida põranda kriimustamist. Seejärel pesta väheniiskelt või niiskelt, kasutades ettenähtud ainet ja moppi, et eemaldada järelejäänud kinnine mustus.

Vaipkatete igapäevase mustuse eemaldamise puhul kasutada heas tehnilises korras tolmuimejat ja raskemate plekkide puhul töödelda neid neutraalse või kergelt aluselise ainega.

Tööruume hooldades tuleb meeles pidada, et tähtsal kohal on õiged töövõtted ning töövahedid. Vahendid peavad olema puhtad, vastasel juhul aetakse mustust ühest kohast teise. Olulised reeglid on, et liikuma peab ülevalt alla ja puhtamalt pinnalt mustema poole ning ennem kasutada kuivi ja seejärel niiskeid või märgasid meetodeid.

Puhastusteenused Tallinnas

Teemad, mis võivad veel huvi pakkuda
Previous
Next