ClickCease

Kampaania: Hoolduskoristuse esimene kuu -50%. Vaata kampaania tingimusi SIIT

Akende pesu

Akende pesemine aitab elektriarvetelt kokku hoida!
Neile, kes kõrgemas klaasfassaadiga hoones elanud, on ilmselt tuttavad igakevadised naabritevahelised vaidlused teemal akende pesemine. “Tuba pime, aknast ei näe välja,” hädaldavad ühed. Tänavad veel tolmavad, aknad määrduvad kohe uuesti,” üritavad teised aknapesu edasi lükata.

Sarnase dilemma ees on ka ärihoonete haldajad, keda survestab vajadus kulud-tulud tasakaalus hoida.
Näpunäited kõrghoonte haldamises
Filtreeritud veega teleskoopvarre süsteemi kasutades saab aknaid pesta kuni viienda korruse kõrguseni. Meetod sobib kõige paremini vähemäärdunud akende pesemiseks, väga mustade akende puhul tuleb neid mitu korda üle pesta, mis tähendab täiendavat ajakulu, mis omakorda kaotab hinnaeelise tõstukilt pesemise ees.

Taolise teleskoopvarre miinuseks on veel oht, et pesija ei märka mustust kõrgemate korruste akendel. Suurimaks takistuseks pika teleskoopvarrega akende pesemisel on tugev külgtuul.
Hoone kõrgemate korruste akende pesemiseks on võimalusi mitmeid, millist varianti peaks kasutama, et tulemus oleks ootuspärane ja kulud minimaalsed?

Tavalise teleskoopvarre või redeli abil akna pesemine on kõige soodsam võimalus, kuid selle miinuseks on asjaolu, et aknapesija ei küündi oma tööd korralikult tegema kõrgemal kui teisel korrusel. Näiteks pikema teleskoopvarre puhul, mis ulatuks kasvõi kolmanda korruse akendeni, halveneb töö kvaliteet märkimisväärselt ning ajakulu suureneb.

Tõstukilt pestes on ligipääs akendele hea ja töö korralik kvaliteet tagatud — pesta saab ka aknalaudu ja -raame. Samas leidub asukohti, kuhu tõstukiga pääsemine on raskendatud või tuleb näiteks tänaval liiklus ajutiselt sulgeda. Nagu ikka, hea kvaliteedi nimel tuleb ka rahaliselt rohkem panustada.
Sobiv aeg akende pesemiseks
Lisategureid akende määrdumisel leidub mitmeid — sõidutee lähedus, rohkelt vaiku või õietolmu eritavad puud, tavapärasest suurem lindude hulk ja muud sarnased põhjused. Reeglina pestakse aknaid korral või paaril aastas, eelmainitud põhjustel ka tihemini.

Akende pesemiseks on parim tuuleta, kuiv ja pilvine ilm, siis ei kuiva pesuvahend liiga kiiresti ning pesija saab efektiivselt töötada. Samuti peaks termomeeter näitama plusskraade, vastasel juhul tuleb kasutada kangemat pesulahust.
Omamoodi nõiaring tekib aga ses osas, et millal ikkagi peaks selle esimese kevadise aknapesu tegema? Kas peaks ootama, kui tänavad enam ei tolma ning õietolmu lendleb õhus vähem?

See on võimalus, samas jääb mustus aknal juba oleva mustuse külge kinni paremini kui puhta akna külge. Nii peitub puhaste akende saladus ikkagi nende tihedamas pesemises. Oluline on aknad kiiresti puhastada ehitustolmust, kuna see kinnitub akendele eriti hästi!

Muide, kas teadsid, et pesemata akna läbipaistvus võib väheneda kuni 40% võrra, mistõttu ei paista looduslik valgus ruumi sama hästi kui pestud akna puhul. See omakorda tingib intensiivsema kunstliku valguse kasutamise ja suuremad elektrikulud. Seega tihedam akende pesemine võib aidata elektrikulude madalamal tasemel.
Laiatarbe vs professionaalsed vahendid
Kodukasutajale mõeldud vahendid sobivad hästi akende puhastamiseks seest poolt, sest ligipääs kogu aknapinnale on hea.

Akende pesemine väljastpoolt tähendab enamasti keerulisemat turnimist ja tugevamini kinnitunud mustust, mis tingib vajaduse professionaalse aknapesusvammi, klaasikuivatuskummi, teleskoopvarre ning kinnitunud mustuse eemaldamiseks mõeldud kraabitsa järele.
Kraabitsaga mustuse eemaldamine tasuks endale eelnevalt põhjalikult selgeks teha, sest oht aknaklaasi kahjustada on suur!

Lisaks läheb tihti vaja veel redelit või mõnda tõsteseadet kõrgematesse kohtadesse pääsemiseks — parima tulemuse saab siis, kui pesija on pestavale pinnale võimalikult lähedal. Oluliseks argumendiks on ka see, et professionaalid vastutavad oma töö tulemuste eest.

Aknale kinnitunud mustus tähendab suuremat riski erinevate püsivate kahjustuste tekkeks, võib kindlalt väita, et akende pesemine pikendab nende eluiga. Lisaks tagavad pestud aknad hoonele üldiselt meeldivama ilme. Kui otsid koristusfirmat, kes teeks akende pesu, siis võta meiega ühendust kas kasutades kontakt vormi või esitades akna pesu teenuse tellimus.

Puhastusteenused Tallinnas

Teemad, mis võivad veel huvi pakkuda
Previous
Next