ClickCease

Kampaania: Hoolduskoristuse esimene kuu -50%. Vaata kampaania tingimusi SIIT

Hoolduskoristuse teenus

Millega arvestada hoolduskoristust tellides?
Äripindade regulaarne koristusteenus ehk hoolduskoristus aitab luua ohutu ja tervisliku töökeskkonna. Lisaks jätavad professionaalselt hooldatud ruumid ettevõttest hea üldmulje ning selles keskkonnas on meeldiv töötada.

Tänu regulaarsele koristusele ei pea klient muretsema kontori koristuse pärast ja saab maksimaalselt keskenduda enda töödele ja ülesannetele, mis on talle olulised.
Eripuhastustööd lisaks
Arvestada tuleb seda, et suur osa mustusest satub ruumidesse jalgadega. Seega tuleks paigaldada välisukse juurde korralik porimatt, mis takistab mustuse edasikandumist ruumidesse. Mattide kasutus pikendab põrandate eluiga, hoiab rohkem puhtust ja vähendab hoolduskulusid.

Olulised reeglid koristusel on, et liikuma peab ülemistelt pindadelt alumistele ja puhtamatelt mustemate poole ning ennem kasutada kuivi ja seejärel niiskeid või märgasid meetodeid.
Viimaste puhul on oluline pinnad kuivatada, et ei jääks järgi mustust ja setteid, millele tuleks hiljem topelt tähelepanu pöörata või lausa kogu töö uuesti teha.

Enamasti on kasutusel mikrokiudmopid- ja lapid ning tihti teostatakse võimalusel kuivi, väheniiskeid ja niiskeid koristusmeetodeid. Tolmu ja kergema mustuse eemaldamiseks ongi mõistlik kasutada mikrokiudlappe kuivalt või väheniiskelt.

Kontori koristus saab parema tulemuse kasutades professionaalseid koristustarvikuid ja puhastusvahendeid, mis on spetsiaalselt kindla pinna jaoks välja töötatud. Jaekaubanduses leiduvate puhastuskemikaalide miinuseks on liigne agressiivsus ning kuivamisel võivad ilmuda puhastusainest tekkinud laigud.
Viiruste tõkestamine kontorites
Sageli põhjustab kõige rohkem haigusjuhtumeid ebahügieenilisus ja tolm. Käte pesemine on küll olulisel kohal, kuid sama tähtis on käidavate kohtade ning puhastus ja vajadusel pindade desinfitseerimine.

Tööruume hooldades tuleb meeles pidada, et tähtsal kohal on õiged töövõtted ning töövahendid. Koristustarvikud peavad olema puhtad, vastasel juhul aetakse mustust, viiruseid ja baktereid ühest kohast teise ning nii võib olukord hoopis halveneda.
Tolmu ja mustust tuleb eemaldada pealispindadelt hoolikalt ja sagedase intervalliga. Viiruste ajal on oluline igapäevaselt puhastada pinnad, mida tihti katsutakse: ukselingid, käepidemed, uksepiidad, wc-poti loputusnupp, vedelseebi dosaatorid jne.

Arvestades, et viirused ja bakterid võivad valede koristusvõtetega levida, on väga oluline kasutada nn. neljavärvi lapisüsteemi. Igat värvilappi tuleb kasutada kindlate pindade puhastamisel, näiteks: sinine sobib üldpindade puhastamiseks, kollane köögi puhastuseks, roheline vannitoa puhastuseks ja punane ainult WC-poti puhastuseks. Sellest ka tulenevalt on ebahügieeniline ja tervisele ohtlik sama lapiga puhastada näiteks WC-potti ja seejärel köögilauda.

Kindlasti ei tasu unustada ka ruumide tuulutamist. Püsige terved!

Puhastusteenused Tallinnas

Teemad, mis võivad veel huvi pakkuda
Previous
Next