fbpx

Hoolduskoristuse nipid viiruseleviku tõkestamiseks

Kodu ja kontori korrashoid ja hooldamine peaks olema regulaarne protsess. Puhtad ruumid hoiavad töö- ja kodukeskkonna tervisliku ja ohutuna ning üldmulje kaunina. Selleks peaks tihedalt teostama hoolduskoristust ehk kindla intervalliga koristama ja puhastama vastavaid pindu. Üldiselt palgatakse ettevõtetes kontorite ja tööruumide korrashoiuks puhastusfirma, kes aitab läbi viia vajalikud puhastusteenused. Kodustes tingimustes ei pea tingimata koristusfirmat palkama, vaid saab hõlpsasti ka oma jõududega hakkama.

Hoolduskoristuse nipid

Kuidas hoida korras töökoht ja kodu, kuidas koristamine hõlpsamaks muuta ja millele saaks ja peaks ise tähelepanu pöörama?

Arvestada tuleb seda, et suur osa mustusest satub ruumidesse jalgadega. Seega tuleks paigaldada välisukse juurde korralik porimatt, mis takistab mustuse edasikandumist ruumidesse. Mattide kasutus pikendab põrandate eluiga, hoiab rohkem puhtust ja vähendab hoolduskulusid. Olulised reeglid koristusel on, et liikuma peab ülemistelt pindadelt alumistele ja puhtamatelt mustemate poole ning ennem kasutada kuivi ja seejärel niiskeid või märgasid meetodeid. Viimaste puhul on oluline pinnad kuivatada, et ei jääks järgi mustust ja setteid.

kontori koristus

Enamasti on kasutusel mikrokiudmopid- ja lapid ning tihti teostatakse võimalusel kuivi, väheniiskeid ja niiskeid koristusmeetodeid. Tolmu ja kergema mustuse eemaldamiseks ongi mõistlik kasutada mikrokiudlappe kuivalt või väheniiskelt.

Kontori koristus saab parema tulemuse kasutades professionaalseid koristustarvikuid ja puhastusvahendeid, mis on spetsiaalselt kindla pinna jaoks välja töötatud. Jaekaubanduses leiduvate puhastuskemikaalide miinuseks on liigne agressiivsus ning kuivamisel võivad ilmuda puhastusainest tekkinud laigud.

Kuidas hoida puhtust kontorites viiruste ajal  ja millele just sel ajal eriliselt tähelepanu pöörama peaks?

Sageli põhjustab kõige rohkem haigusjuhtumeid ebahügieenilisus ja tolm. Käte pesemine on küll olulisel kohal, kuid sama tähtis on käidavate kohtade ning puhastus ja vajadusel pindade desinfitseerimine.

Tööruume hooldades tuleb meeles pidada, et tähtsal kohal on õiged töövõtted ning töövahendid. Koristustarvikud peavad olema puhtad, vastasel juhul aetakse mustust, viiruseid ja baktereid ühest kohast teise.

Tolmu ja mustust tuleb eemaldada pealispindadelt hoolikalt ja sagedase intervalliga. Viiruste ajal on oluline igapäevaselt puhastada pinnad, mida tihti katsutakse: ukselingid, käepidemed, uksepiidad, wc-poti loputusnupp, vedelseebi dosaatorid jne.

Arvestades, et viirused ja bakterid võivad valede koristusvõtetega levida, on väga oluline kasutada nn. neljavärvi lapisüsteemi. Igat värvilappi tuleb kasutada kindlate pindade puhastamisel, näiteks: sinine sobib üldpindade puhastamiseks, kollane köögi puhastuseks, roheline vannitoa puhastuseks ja punane ainult WC-poti puhastuseks. Sellest ka tulenevalt on ebahügieeniline ja tervisele ohtlik sama lapiga puhastada näiteks WC-potti ja seejärel köögilauda.

Kindlasti ei tasu unustada ka ruumide tuulutamist. Püsige terved!

Meie pakutavast hoolduskoristusest loe rohkem SIIT.