Suurpuhastus

Suurpuhastus

Siseruumide puhastus

Suurpuhastus, mis hõlmab ruumide terviklikku sisepuhastust on perioodiliselt läbiviidav töö, mis aitab kaasa puhta keskkonna säilitamiseks. Suurpuhastus sisaldab teatud töid, mida tavalise hoolduskoristuse meetoditega ei ole võimalik saavutada.

Tööülesanded ja teostamise tingimused lepitakse reeglina kokku peale objektiga tutvumist, nii saab olla kindel, et osapooled mõistavad teineteisest ühtemoodi.

Suurpuhastus sisaldab näiteks järgnevaid tööülesandeid:

  • Akende pesu;
  • põrandate süvapesu ja kaitsetöötlust;
  • vaipkatete keemilist puhastust;
  • seinte ja lagede puhastamist;
  • sanitaarruumide puhastust;
  • pehme mööbli puhastamist;
  • kõrgemate ja raskesti ligipääsetavate pindade puhastamist.

Suurpuhastust on soovitatav läbi viia kaks korda aastas kevadel ja sügisel või vastavalt ruumi mustuse astmele.

Ehitus- ja remondijärgne koristus

Ehitustööde käigus tekib ruumidesse lisaks nähtavale ehitusprahile ja mustusele nn spetsiifiline tolm, mille eemaldamine on oluline enne ruumide kasutuselevõttu ja soovitavalt enne mööbli sissetoomist.

Ehitus- ja remondijärgse koristuse puhul on oluline takistada mustuse kandumist mustematelt pindadelt puhtamatele ning kasutatakse võimalikult tolmuvabasid töömeetodeid, et tagada töö efektiivsus ja võimalikult puhas lõpptulemus.

Ehitustolmu eemaldamist alustatakse kõrgematest pindadest ja liigutakse alla. Lisaks pestakse aknad ja klaaspinnad, puhastatakse põrandad ja vajadusel teostatakse kaitsetöötlemine. Peale puhastust on ruumid kasutuskõlblikud.

Kolimisjärgne koristus

Enne mööbli sissevedamist on soovitav teha ruumides nn kolimisjärgne koristus, et pääseda ligi võimalikult paljudele pindadele. Koristusega on võimalik taastada ruumide varasem hiilgus ja puhtus, mistõttu on sellisesse keskkonda meeldivam kolida.

Kolimisjärgse koristuse käigus puhastatakse põhjalikult kõik pinnad, teostatakse akende pesu ja vajadusel tehakse põrandapinnale kaitsetöötlus.


Küsi pakkumist

Laki 16, TallinnKaart