Põrandapesu

Põrandate hooldus

Lux Puhastus hooldab ja puhastab erinevaid põrandakatteid. Põrandakatet paigaldades on oluline teada, kuidas neid tulevikus hooldada. Iga põrandakatte tootja on kasutusjuhendis määranud vastava materjali hooldusmeetodi. Vale hoolduse meetodiga või vahendi kasutamise tagajärjel võib kate kiirelt määrduda ja hakata mustust ligi tõmbama, halvemal juhul võib isegi põrandakatte materjal jäädavalt kahjustuda.

Pindmise puhastusega ei ole tihtipeale võimalik saavutada vajalikku puhtuseastet, mistõttu vajavad põrandakatted lisaks regulaarsele hooldusele ka perioodilist süvapesu ehk masinpesu. Vastavalt katte tüübile on võimalik teostada ka kaitsetöötlus, mille eesmärgiks on põrandapinna poore täita kaitsva kihiga. Soovitame põrandate süvapesu ja hooldust teostada vastavalt käidavuse koormusele või vähemalt kaks korda aastas. Loe lisa põrandakatete hooldusest ja puhastusest meie artiklitest Osa 1 ja Osa 2.

Põrandate süvapesu

põrandate süvapesu

Põranda süvapesu on protsess, mille käigus masinpesu meetodil eemaldatakse kõigepealt pinnal olev vana kaitsekiht ning pestakse välja pinnapooridesse sisseimbunud mustus. Samuti puhastatakse vajadusel vuugivahed. Seejärel eemaldatakse ainejäägid ja mustus põrandapinnalt kasutades veeimurit ning põrand kuivatatakse. Lõpetuseks vastavalt põrandakatte tüübile ja vajadusele teostatakse kaitsetöötlus.

 

Puitpõrandate hooldusõlitus

Naturaalse puitpõranda puhastamise meetod sarnaneb eelnevalt kirjeldatud süvapesu meetodile, kuid erineb selle poolest, et põrandahooldusmasinal kasutatakse väheabrasiivset ja puitpõrandale ettenähtud spetsiaalset pesuketast koos sobiva puhastusainega. Peale põranda kuivamist kaetakse põrandapind hooldusõliga ja töödeldakse põrandahooldusmasinaga. Seejärel eemaldatakse üleliigne õlikiht ning põrand poleeritakse.

Puitpõranda hooldusõlituse efekti peab ise nägema, sest peale seda tööd näeb pind välja värske, puhas ning jätab täiesti uue põranda mulje. Hooldusõli ei tekita võrreldes lakkimisega põrandapinnale lisakihti, vaid imendub puidu pooridesse, tuues välja naturaalse puidumustri ja andes põrandale loomuliku pehme läike. Iga järgneva hooldusõlitusega muutub puitpõrand tugevamaks, tagades määrdumis- ja kulumiskindla põrandapinna, mis talub ka suuremat käidavust.

 

Põrandate vahatamine

põranda vahatamine

Põrandakatete vahatamine annab väga hea visuaalse tulemuse ning on oluline ka põrandakatte eluea pikendamiseks. Teinekord võib tekkida kiusatus raha kokku hoida ning jätta vahatamine tegemata, kuid seda teed kindlasti ei tasuks minna. Vahast loobudes jääb põranda aluskate ilma igasuguse kaitseta ning tekkinud mustus ja väljast toodud liivaterad tekitavad pöördumatuid kahjustusi ning tekitades käidavates kohtades aluspinnale nö „käiguradasid“.

Kaitsetöötluse eesmärgiks on jätta poorsetele põrandapindadele kaitsev kiht, mis takistab jalanõudega sissetoodud mustusel põrandapinda imbuda. Peale vahatamist kulub igapäevastele puhastustöödele oluliselt vähem aega, mistõttu vähenevad ka tööde teostamisega kaasnevad kulud. Vastavalt põrandapinnale ja väljanägemise soovile saame soovitada matt või läikiva viimistlusega vaha, et jätta põrandapinnast võimalikult hea efekt. Vahatamist teostatakse PVC ja linoleumkatetele.

 

Kivipõrandate küllastamine

Peale põrandate süvapesu teostatakse poorsetele kivipindadele küllastamisprotsess. Põrandale kantakse võimalikult õhuke kiht kiviküllastusainet ning lastakse pinnal lõpuni kuivada.

Kivi küllastamise töö on väga oluline regulaarse koristuse seisukohalt, kuna kaitsekiht ei lase mustusel pääseda ligi põrandapooridesse. Tasub märkida, et küllastusaine ei ole sama mis vaha. Kivipõranda “immutamine” küllastusainega ei muuda küll põranda visuaalset välimust, kuid ei lase mustusel nii kergesti kinnituda ja muutub lihtsamalt hooldatavaks. Küllastatakse ka vuuke, et vältida mustuse kinnitumist. Lisaks on võimalik lisada kaitsekiht ka suure koormusega betoonpõrandatele, et pikendada nende eluiga ja hoida neid kauem puhtana.


Küsi pakkumist

Laki 16, TallinnKaart